Žiaci a klauni
Detská párty
Deti hrajú predstavenie
Svojka detí
V divadle
Detičky zo škôlky na predstavení
Krásna Zuzka sa bavý s deťmi
Predstavenie učiteľov deťom
Škôlkárske práce
Detský floorball
Topka-2018-11
Základná škola s materskou školou pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím internátna
Drotárska cesta 48, 811 04 Bratislava
 
 
školský rok:

2018 / 2019

2017 / 2018

2016 / 2017

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

2011 / 2012

2010 / 2011

 
 
staršie články
 
 
 

 Z nášho života v škole, šk.rok: 2017 / 2018 - detail článku


 
JEDINEČNÝ DEŇ


V našej škole sme oslavovali Medzinárodný deň nepočujúcich. Bol to Jedinečný deň na Drotárskej.
Pozvanie prijali známe osobnosti – nepočujúci aj počujúci, ktorí majú zaujímavý život a zaujímavú prácu. Všetci porozprávali svoj životný príbeh. Porozprávali o svojej práci, aj to, ako sa im žije so sluchovým postihom alebo so sluchovo postihnutými.
Veľmi zaujímavé bolo rozprávanie každého hosťa. Pani profesorka Darina Tarcsiová rozprávala o svojej práci na vysokej škole. Dana Kleinert dlhé roky spolupracuje s nepočujúcou pani Ankou Benčovou – veľmi šikovnou krajčírkou. Iris Domancovú poznáme ako moderátorku Televízneho klubu nepočujúcich, ale ona pracuje aj v Štátnom pedagogickom ústave. Veronika Vojtechovská ukázala, ako sa pripravujú Správy v slovenskom posunkovom jazyku. Prišli medzi nás aj herci: nepočujúci z divadla Tiché iskry – Zuzana Knapová Daubnerová a Michal Hefty a počujúca herečka Elena Podzámska. Vtipné a poučné bolo vystúpenie tlmočníčky Ľubice Šarinovej. Veľmi zaujímavé bolo aj rozprávanie poslanca Juraja Drobu a aj Jožka Psotu.
Besedu sme zakončili úžasným hudobným vystúpením Lucie Lužinskej a Borisa Čellára. Spolu sme cítili hudbu všetkými zmyslami, nielen sluchom.
Slávnostný obed ukrýval aj sladké prekvapenie – jahodovú tortu od našej milej tety Magdušky. Torta bola jedinečná, ako celý deň.
Kým si malé deti nechali pomaľovať tváričky, veľkí debatovali s profesionálnym fotografom Adamom Kováčom o jeho knihách. Potom si zatancovali s lektorom salsy Ayom Krížikom, profesionálne zatrénovali florbal s Ferom Bikárom. Malé deti si zahrali divadlo s tetou Ivicou Tichou, vytvorili zaujímavé dielka: vlastný návrh načúvatka a model rúk, ktorý všetkým prezradil, že sa máme všetci radi.
Poobede na nás čakal psí parkúr, dva koníky a nafukovací skákací hrad. Na pamiatku si každý vytvoril vlastné umelecké dielo – fixou na tričko.

    Článok


Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/html/zsidrotarska.sk/public_html/web/okno_zivotlc.php on line 112